Spirit Squad

    2013-14 Indiana University Cheerleaders

    CREAM SQUAD
    CheerleadersYear in ProgramHometownHigh School
    Molly Spohn Fourth Liberty, Ind. (Union County High School)
    Ben Fishman Third Memphis, Tenn. (Christian Brothers High School)
    Rachel Frangello Third Greenwood, Ind. (Center Grove High School)
    Lauren Monesmith Third Jasper, Ind. (Jasper High School)
    Kevin Brewster Second Indianapolis, Ind. (North Central High School)
    Jennifer Bromm Second St. Anthony, Ind. (Forest Park High School)
    Dan Fox Second Cicero, Ind. (Hamilton Heights High School)
    Morgan Lacy SecondFishers, Ind. (Hamilton Southeastern High School)
    CarolAnn MitchellSecond O'Fallon, Ill. (O'Fallon Township High School)
    Anne Sarno Second Noblesville, Ind. (Noblesville High School)
    Chelsea Smith Second Bargersville, Ind. (Center Grove High School)
    Alex Welch Second Munster, Ind. (Munster High School)
    Jasmine Allen First Indianapolis, Ind. (Lawrence Central High School)
    Alexandra Bates First Westfield, Ind. (Westfield High School)
    Carter Carlson First Sugar Grove, IL (Marmion Academy)
    Ted English First Granger, IN (Mishawaka Marian High School)
    Adrian Gutierrez First Munster, Ind. (Munster High School)
    Courtney McErney First Orland Park, Ill. (Providence Catholic High School)
    Sierra Mills First Fishers, IN (Hamilton Southeastern High School)
    Allie Neal First Vincennnes, Ind. (South Knox High School)
    Bryan Parrott First DeKalb, IN (DeKalb High School)
    Haley Robbins First Zionsville, Ind. (Zionsville Community High School)
    Allysa Romano First Goshen, Ind. (Northwood High School)
    Katie Sarno First Noblesville, Ind. (Noblesville High School)
    Courtney Schott First Cary, Ill. (Cary-Grove Community High School)
    Thadeus StarsiakFirst Indianapolis, Ind. (Cardinal Ritter High School)
    Stacy Weaver First Chicago, Ill. (Loyola Academy)

    CRIMSON SQUAD
    CheerleadersYear in ProgramHometownHigh School
    Kristen Fischer Fourth Indianapolis, Ind. (Cathedral High School)
    Taylor Fritz Fourth Bloomington, Ind. (Bloomington High School North)
    Caity Hinshaw Fourth Middletown, Ind. (Shenandoah High School)
    Adina Johnson Fourth Bloomington, Ind. (Bloomington High School South)
    Amanda Swenson Fourth Bloomington, Ind. (Bloomington High School North)
    Courtney Byrne Third Castle Rock, Colo. (Rock Canyon High School)
    Liz Cross Third Bright, Ind. (East Central High School)
    Chrissy Day Third Columbus, Ind. (Columbus North High School)
    Sarah Grantham Third Fishers, Ind. (Hamilton Southeastern High School)
    Hallie Hill Third Orlando, Fla. (Timber Creek High School)
    Kirby Lynch Third Carmel, Ind. (Carmel High School)
    Abby Markowitz Third Cincinnati, Ohio (Wyoming High School)
    Lauren McDermott Third Naperville, Ill. (Neuqua Valley High School)
    Chelsea McMullen Third Daleville, Ind. (Daleville High School)
    Natalie Skizas Third Wheaton, Ill. (Wheaton North High School)
    Darian Barnett Second Portland, Ind. (Jay County High School)
    Kori Boe Second Naperville, Ill. (Plainfield North High School)
    Ally Jamerson Second Pendleton, Ind. (Pendleton Heights High School)
    Ciara Lebamoff Second Naperville, Ill. (Neuqua Valley High School)
    Caitlynn McCord Second Pendleton, Ind. (Pendleton Heights High School)
    Lyndsey Woods Second Whiteland, Ind. (Whiteland High School)
    Addy Calhoun First Fishers, Ind. (Hamilton Southeastern High School)
    Jessica Cruse First Naperville, Ill. (Naperville Central High School)
    Hayley Daniel First Fairland, IN (Triton Central High School)
    Meghan Floyd First Anderson, Ind. (Pendleton Heights High School)
    Desire Gibson First Pendleton, Ind. (Pendleton Heights High School)
    Sydney Gomer First Cherry Hill, NJ (Cherry Hill East High School)
    Amanda Huffine First Fishers, Ind. (Hamilton Southeastern High School)
    Jacqueline Loudermilk First Noblesville, IN (Noblesville High School)
    Melanie Lynch First Carmel, Ind. (Carmel High School)
    Sheila Reilly First Naperville, Ill. (Naperville Central High School)
    Katie Thompson First Indianapolis, IN (Cathedral High School)
    Miata Walker First St. Charles, Mo. (Francis Howell North High School)
    Kelsey Werling First Pendleton, Ind. (Pendleton Heights High School)

    COACHING STAFF
    Julie HorineProgram Head CoachIndiana University graduate 1990(Noblesville High School, Noblesville, Ind.)
    Jeff CoxAssistant CoachHanover College graduate 1991(Shelbyville High School, Shelbyville, Ind.)
    Tony NashAssistant CoachWichita State graduate
    Megan GrimesAssistant CoachIndiana University graduate(Manchester High School, North Manchester, Ind.)
    Marcus Wolfe, PhDAssistant CoachIndiana University graduate BS 1999, IU MBA 2005, IU PhD 2012(Blackford County High School, Hartford City, Ind.)
    Dan Greathouse Assistant Coach Indiana University graduate (Palatine, Ill.)
    Alex Martin Assistant Coach Indiana University graduate (Greenwood High School, Greenwood, Ind.)
    Abby ThorneStudent ManagerBedford, Ind.(Bedford North Lawrence High School)
    Associate Athletic DirectorChuck Crabb
    Head TrainerJoel Langemaat

    Indiana Sports Properties